Svarbu!!!! Tinkami teniso bateliai apsaugos nuo traumų!!!

  1. Pradžia

Nei vienas  sportas  negali būti įsivaizduojamas be  tinkamos  sportinės  ekipiruotės. Štai ir  lauko tenisas iš žaidėjo reikalauja  turėti ne tik raketę ir specialią  aprangą, tačiau taip pat yra  reikalingi specialūs teniso bateliai. Tačiau  kokius  batelius  geriau pasirinkti ir koks  pasirinkimas  turėtų  būti  atliekamas. Yra  būtina atsižvelgti į kelis svarbius  faktorius, tai yra teniso lauko danga,  jūsų pėdos struktūra, metų laikas, bei tai  kokia  įmonė gamina  batus.  Kokiomis  gi ypatybėmis gali pasigirti  tenisui  skirti bateliai?  Tokių  batelių  vidurys  turi specialiai  sukurtą minkštą dalį, kad  jūsų pėdai   būtų  suteikta  reikiama  apsauga, kadangi  labai dažnai  su tuo  būna  susijusios staigios traumos, kurios yra gaunamos teniso lauke.  Toks  įdėklas  yra tarp kulno ir pėdos.  Jie yra  gaminami iš įvairaus  storio medžiagos. išorinė  batelio pusė  yra gaminama iš odos arba iš labai kokybiškų sintetinių medžiagų, kad būtų  sumažintas  svoris jie  labai dažnai  dekoruojami įvairiomis  papildomomis detalėmis.  Geriausi yra tie teniso  bateliai, kurie  yra gaminami iš  odos  arba natūralių audinių, kadangi jie galės pasigirti geresnėmis  estetinėmis ir naudojimo savybėmis.  Bateliai  turi būti gaminami iš lengvų  ir  orą praleidžiančių medžiagų, bei turi specialią  apsauginę  struktūrą, kuri  yra  skirta pirštams.  Taip pat nepamirškite pasirinkti tinkamą  teniso batelių dydį. Jūsų pirštai neturi būti sulinkę, todėl idealus ilgis yra 1-1,5 cm didesnis, nei jūsų pėdos  ilgis. Na ir žinoma labai svarbu atsižvelgti į vieną  iš svarbiausių kriterijų jums  dėvint tokią  avalynę  turi  būti patogu.

Kai yra pasirenkami teniso bateliai taip pat  vienas iš svarbiausių pasirinkimo kriterijų tai  batelių padas.  Jis yra gaminamas iš specialaus  guminio mišinio, kuris pasižymi unikaliomis savybėmis, pavyzdžiui, lankstumas, bei  atsparumas.  Pagal tai kokia yra gumos  spalva galima nustatyti jos tvirtumą ir tekstūrą.  Vidurinioji pado dalis yra  skirta pėdos stabilizacijai, dažniausiai ji yra  gaminama  iš kaučiuko.  Ji yra pagaminta  tam, kad būtų sumažintas svoris ir būtų pasiektas reikiamas kietumas.  Tokių  teniso batelių padas turi būti pasirenkamas pagal tai kokia yra teniso lauko danga.  Teniso  bateliai priklausomai nuo dangos yra  skirstomi į tam tikras rūšis.  Jūsų  žaidimo stilius  kinta priklausimai nuo to koks yra lauko  teniso dangos paviršius, o tai reiškia, kad turi keistis  ir jūsų avalynė. Mes jums papasakosime  kokią  avalynę geriau pasirinkti  žaidžiant ant žolės, ant grunto arba  ant kietos  dangos. Žaidėjai, kurie  nori žaisti  netoli tinklo  visada  demonstruoja gerus rezultatus, kadangi  žaidžiant  ant žolės gali  būti  išvystomas didelis kamuoliuko greitis.  Tai yra  ideali sąlyga, kai  reikia paduoti labai stiprų  smūgį ir tiems kas labai greitai bėga  prie tinklo.

Kita  teniso lauko danga  labai dažnai yra laikoma  neutralia, ji užima  vidurinę  vietą  tarp žolės  ir grunto kalbant apie kamuoliuko  atšokimą ir greitį.  Ant tokios  dangos galima žaisti  tiek greitą, tiek ir  kupiną  jėgos žaidimą.  Teniso žaidėjas  turi  atsakingai pasirinkti teniso  batelius.  Apranga žaidimui gali suteikti daugiau estetikos  pačiam žaidimui.tačiau   avalynė kaip ir apranga turi būti patogi. Tinkamai pasirinkta  avalynė jūsų žaidimą  pavers patogiu ir saugesniu. Kaip ir  bet kuri  sportinė avalynė ji turi būti pasirenkama  pagal tai  kokiu  sportu jūs  užsiimate.  Įvairūs  sporto veiksmai reikalauja  turėti  įvairią  aprangą ir avalynę. Kai yra netinkamai pasirenkama avalynė sportininko pėdoms gali  atitekti labai didelis krūvis.  Ypatingai  svarbu pasirinkti tinkamą  avalynę, kai yra bėgiojama, šokinėja, žaidžiamas tenisas, priešingu atveju galima gauti rimtą  traumą arba gauti nemalonius  pojūčius.

 

Šaltinis: http://www.geroszinios.lt/teniso-bateliai-apsaugos-nuo-traumu/

Tenisas yra daugiau nei sportas – tai gyvenimo būdas. Jį žaisti norisi visada, nesvarbu ar tik atsikėlus anksti ryte ar po darbų ar išvykus atostogų.